دکتر ولایتی در دیدار با معاون وزیر امور خارجه دانمارک:
همه باید تلاش کنیم تا صلح و ثبات منطقه‌ای و جهانی برقرار شود

دکتر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام یکشنبه گذشته (٩٦/٥/١٥) با جوناس برینگ لیسبرگ معاون وزیر امور خارجه دانمارک دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار آقای محمدحسین ملائک جانشین معاون پژوهش های سیاست خارجی نیز حضور داشت.
دکتر ولایتی سابقه روابط دوجانبه ایران و دانمارک را دارای تاریخی طولانی برشمرد و اضافه کرد: ضرورت دارد ضمن حفظ این روابط تاریخی، نسبت به توسعه آن اهتمام ورزیده و مسائل منطقه را، که از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است، مورد توجه قرار دهیم. همه باید تلاش کنیم تا صلح و ثبات منطقه‌ای و جهانی برقرار شود و ایران در این زمینه همه‌گونه تلاش را مبذول داشته است.
دکتر ولایتی اظهار داشت: سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران از ابتدا مبارزه با هرگونه مظاهر تروریستی در منطقه و حفظ تمامیت ارضی دولت‌های قانونی و ملت‌های مظلوم منطقه بوده و هست. اگر این سیاست اصولی را اتخاذ نمی‌کردیم، شاهد فجایع بی‌شمار و نفوذ گروه‌های تروریستی در بسیاری از نقاط جهان می‌بودیم که صلح و ثبات جهانی را تهدید می‌کردند. ما آمادگی همکاری لازم را داشته و امیدواریم همه کشورها با عزم و اراده جدی در این خصوص گام بردارند.
در ادامه این دیدار، معاون وزیر خارجه دانمارک، ضمن ابراز خرسندی از این دیدار، بر ضرورت همکاری‌های همه‌جانبه بین دو طرف اشاره کرد و اظهار داشت: امروز بسیاری از کشورهای اروپایی با پدیده تروریسم مواجه هستند و همین موضوع زمینه همکاری ما را با ایران فراهم می‌کند و می‌توانیم از تجارب موجود برای همکاری‌های دوجانبه استفاده کنیم.
در این دیدار، در خصوص توسعه همکاری‌های دوجانبه به ویژه در حوزه‌های اقتصادی و منطقه‌ای صحبت و تبادل‌نظر شد.
در پایان این دیدار، دکتر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک در جمع خبرنگاران حضور یافت و از سفر وزیر خارجه دانمارک در نوامبر آینده (آبان ماه) به ایران خبر داد و گفت: این رفت و آمدها نشانه خوبی از توسعه روابط میان دو کشور است.