در دیدار با رییس مرکز پژوهش های مجلس سوئد
دکتر ولایتی: همکاری‌های پژوهشی بین ایران و سوئد گسترش یابدصبح روز ٢٣ خرداد ماه دکتر ولایتی، رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت، با  گونار فرس؛ رییس مرکز پژوهش های مجلس سوئد، دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار سفیر سوئد در تهران، قائم مقام رییس و معاون امور اجرایی و اطلاع رسانی مرکز تحقیقات استراتژیک، و جمعی از کارشناسان وزارت امور خارجه و مرکز تحقیقات استراتژیک نیز حضور داشتند. دکتر ولایتی ضمن خوش‌آمد گویی از همکاری های پژوهشی این دو مرکز پژوهشی و تحقیقاتی در ایران و سوئد استقبال کرد و اظهار امیدواری کرد که روابط علمی و پژوهشی دو کشور گسترش یابد.
دکتر ولایتی تصریح کرد: زمینه‌های همکاری بسیار خوبی میان دو کشور به خصوص در زمینه های اقتصادی و صنعتی وجود دارد که مطالعات بسیار دقیق و راهبردی در حوزه های مختلف می‌تواند برای شناسایی و گسترش همکاری بخش های متنوع موثر باشد.
رییس مرکز تحقیقات استراتژیک به تحولات سریع و وقایع متعدد در عرصه‌های منطقه‌ای و بین المللی اشاره کرد و افزود: برخلاف گذشته که عرصه بین‌المللی، موضوعات و معادلات منطقه‌ای را طراحی و بر آن تاثیر می‌گذاشت، امروز شاهد هستیم که موضوعات منطقه‌ای، عرصه بین‌المللی را تحت تاثیر قرار داده است.
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: تحولات در این زمینه به قدری سریع و غیرقابل پیش بینی است که ضرورت توجه حداکثری، مطالعات عمیق، شناخت وضعیت و ترسیم چشم اندازهای دقیق را اجتناب ناپذیر می‌کند و همکاری های مراکز تحقیقاتی می‌تواند در این زمینه با اهمیت باشد.