ماه خون ماه اشک ماه ماتم شد/ بر دل فاطمه(س) داغ عالم شد//عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم به عزادارن راستین حضرت امام حسین(علیه السلام)      
به روز شده در: ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۴
قزاقستان و روسیه شرکای نزدیکی در میان کشورهای بازمانده شوروی هستند، به نحوی که برخی حتی نوع روابط نزدیک آنها را به نوع روابط کشورهای متحد تشبیه می‌کنند.
کد خبر: ۷۱۲
تاریخ انتشار: ۰۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۴ - 23 August 2017
برای دسترسی به فایل این مطلب اینجا را کلیک کنید.

قزاقستان و روسیه شرکای نزدیکی در میان کشورهای بازمانده شوروی هستند، به نحوی که برخی حتی نوع روابط نزدیک آنها را به نوع روابط کشورهای متحد تشبیه می‌کنند. بنابراین وقتی مسکو مذاکرات سه جانبه روسیه-ایران و ترکیه درباره سوریه را به آستانه برد و از آن به عنوان مذاکرات آستانه یاد کرد، مشخص بود که این اقدام علاوه بر اهداف اصلی، یک هدف جنبی نیز دارد و آن اعطای اعتبار سیاسی به قزاقستان است که نه تنها در روند احیای روابط روسیه و ترکیه نقش مثبت ایفا کرده بود، بلکه در سال‌های اخیر نشان داده بود، می تواند شریک بزرگی برای روسیه در آسیای مرکزی باشد. چرا که قزاقستان ثروتمندترین کشور آسیای مرکزی محسوب می شود که ترتیبات منطقه‌ای روسیه با حضور این کشور قوت و جدیت بیشتری می گیرد. اما از چند ماه پیش نشانه هایی از اختلافات میان مسکو و آستانه ظهور کرد که به نظر می‌رسد می‌تواند ادامه مذاکرات سه جانبه در آستانه را تحت تاثیر قرار دهد.
عفیفه عابدی
برچسب ها: قزاقستان ، روسیه
بازگشت با ابتدای صفحه
ارسال به دوستان
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: