آغاز به کار سامانه مقالات فصلنامه راهبرد حقوقی به نشانی Lawjournal.csr.ir       ماه خون ماه اشک ماه ماتم شد/ بر دل فاطمه(س) داغ عالم شد//عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم به عزادارن راستین حضرت امام حسین(علیه السلام)      
به روز شده در: ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۲
تعداد بازدید: ۶۳۸۷
تاریخ ارائه گزارش: ٢٠ مرداد ١٣٩٥، بی‌گمان یکی از جنبه‌های مهم سیاست‌های کلی قانونگذاری ناظر به قانونگذاری کیفری است. لزوم احترام به حقوق افراد و صیانت از جان، آزادی، حیثیت،
کد خبر: ۳۰۷
تاریخ انتشار: ۰۹ شهريور ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۱ - 30 August 2016
بیگمان یکی از جنبههای مهم سیاستهای کلی قانونگذاری ناظر به قانونگذاری کیفری است. لزوم احترام به حقوق افراد و صیانت از جان، آزادی، حیثیت، شرافت و مال آنها دلیل اهمیّت این موضوع است و از آنجا که در قلمرو حقوق کیفری، حقوق پیشگفته بیشتر در معرض آسیب قرار می‌گیرد، تعیین دقیق، روشن و بدون ابهام قانون اهمیّت بیشتری دارد. افزون بر آن، تأمین امنیت جامعه به مثابه یکی از اهداف حقوق کیفری، اهمیت کارکرد مناسب آن را بیشتر نشان میدهد. بنابراین، باید مرجع نگارش متن قانون، مبنا و رویکرد قانونگذاری تعیین شده و قانون کیفری، عام، شفاف و بدون ابهام، منطبق بر نیازها و ارزشهای جامعه، کارآمد و مبتنی بر عدالت و کرامت انسانی بوده و نتایج آن قابل پیشبینی و سنجش باشد.
بازگشت با ابتدای صفحه
ارسال به دوستان